петак, 04. мај 2018.

JEFTINU SUDIJSKU GREŠKU SKUPO PLATIO SALCBURG

- Revanš meč polufinala Lige Evropa -

Salcburg – Olimpik (Marselj) 2:1 nakon produžetaka (2:0 u regularnom delu-konačan skor 2:3)

Sudija: Sergej Karašev (Rusija)

Ekipa Salcburga je hrabrom igrom, pogotovu u drugom delu igre, uspela da nadoknadi dva gola zaostatka iz prvog meča i da se domogne produžetaka. Favorizovani gost iz Francuske je u dobroj meri bio u klinču. Pred sam kraj drugog produžetka, tačnije u 116. minutu desilo se nešto što je bacilo senku na ovaj meč. Naime, u pomenutom minutu deo sudijskog tima (sudija, AR1 i AAR1) je napravio jeftinu grešku koja je Salcburg koštala da se preko penala bori za ulazak u finale Liga Evropa. Tačnije načinjena greška je uticala da Olimpik iz Marselja bude putnik u Lion. Evo te situacije.
U ovoj situaciji zapravo nema ničega spornog. Lopta je nakon što je igrač u plavom dresu uputio udarac ka protivničkim vratima na putu pogodila drugog igrača u plavom dresu i napustila granice terena za igru. Igru je trebalo nastaviti udarcem sa vrata. Sve je to bilo veoma, veoma  očigledno. Međutim, sudije su odlučile da dosude udarac iz ugla. Nakon što je udarac iz ugla izveden igrači u plavim dresovima su postigli pogodak. Ova situacija pokazuje da nekada i jeftina sudijska greška možu imati velike, negativne posledice po jedan tim.